HAK GASPI VE MOBBİNG DEVREDE !
haberler-7-corlu.jpg

DİSK/GÜVENLİK-SEN İŞÇİ MECLİSLERİ tarafından yapılan açıklamada çorlu belediyesi tarafından işçi haklarının gasp edilmeye çalışıldığı iddia edildi.

“İŞÇİLERE HAKARET EDİLİYOR”

Yapılan açıklamada;

“1 Mayıs’ta miting çalışmaların destek veren Çorlu Belediyesi yöneticileri bir yandan da işçi haklarını gasp etmekten geri kalmadılar.

1 Mayıs öncesinde Çorlu Belediyesi şantiyesinde işçilerle toplantı yapan yöneticiler ‘’ artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’’ diyerek tehditler savurdular.

Akabinde her gün Çorlu belediye şantiyesi kapısında yöneticiler tarafından  giriş çıkış saatlerinde, hakaretler ve tehditler eşliğinde işçilere tutanaklar tutmaya başlandı. “ şeklinde ifadeler yer aldı.

“İŞÇİLERİN HAFTALIK İZİNLERİNİ GASP EDİYORLAR!”

DİSK/Güvenlik-Sen İşçi Meclisleri tarafından yapılan açıklamada;

“Yine 1 Mayıs sonrası güvenlik işçilerine haftalık izinlerinin  1 güne düşürüldüğünü bildiren belediye yöneticileri, tepki gösteren güvenlik işçilerine personel yetersizliğini bahane olarak gösterdiler.

Anlaşılan o ki CHP’li Belediyeler sorunlarını klasik patron yöntemleri ile çözmeye alışmışlar, 1 Mayıs’ı işçi sömürüsünün perdesi haline getirmeye çalışan patronlar, mücadeleci işçilerin yumruğunu yemeye de hazır olmalıdırlar.  “ denildi.