Kosgeb'den Girişimcilik Konferansı
haberler-39-4-lu.jpg Isparta Kosgeb İl Müdürlüğü ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile Girişimcilik konferansı düzenlendi.

Konferansa Kosgeb İl Müdürü Yurdun YILDIRIM, Sanayici İşadamı Mehmet BİLİR, İşadamı Yavuz GENÇ, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa GÖK, Doç. Dr. Nilgün BUDAK, Öğretim Görevlisi Çetin MEYDAN ve Öğretim Görevlisi Ahmet BÜYÜKKÜPÇÜ yanı sıra MYO bünyesinde bulunan Turizm ve Otel İşletmeciliği, Aşçılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, İnsan Kaynakları Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Peyzaj ve Süs Bitkileri ile gıda ve Kontrol Analizi bölümleri öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen konferans öğrenci ve öğretim görevlileri tarafından ilgiyle izlenildi.

Konferansta, Kosgeb İl Müdürü Yurdun YILDIRIM tarafından hazırlanan Slayt ve Videolu gösterileriyle Kosgeb’in öğrencilere genç girimcilik ile ilgili desteklerini açıkladı. Türkiye’den destek alan yatırımcıların kendi sesleriyle hazırlanan Videolu sunum ilgiyle izlenildi.

Öğrencilerin karşısında İşadamı Mehmet BİLİR girişimcilik ile ilgili farklı örneklemeler ve gelecekte  öğrencilerin nelere dikkat etmesi gerektiğini, mülakatlarda ve CV’lerinde bulunması gerekenleri anlatarak öğrencilere özellikle İngilizce’lerinin iyi derecede bilinmesi gerektiğini açıkladı. Yaptığı açıklamaları örneklemelerle dile getiren BİLİR öğrencilerin geri dönüşlerinden çok memnun olduğunu açıkladı. Toplantıya katılan İşadamı Yavuz GENÇ Kosgeb işbirliği ile neler yaptıklarını slayt gösterileriyle anlatırken öğrencilere Kosgeb desteklerinden yararlanmaları gerektiğini açıkladı. GENÇ, ağabeyimiz İngilizce’nizin iyi olması gerektiğine dikkat çekti. Evet bende aynı görüşteyim artık tüm yapılan bilgi formları mutlaka İngilizce olarak hazırlanmakta, yurt dışı irtibat İngilizce ile olmaktadır dedi.  

                Konderans öğrenci ve öğretim görevlilerinin sorularının ardından kapanış konuşmasını MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa GÖK yaptı. Toplu resim çekilmesi sonrası konferans son buldu.